Bun venit in Comunitatea Onehitcs-Community
Onehitcs-Community , o comunitate mica care cu timpu si cu ajutorul membrilor si a partenerilor vom deveni o comunitate mare .
Te rugam sa te inregistrezi pentru a ne ajuta.
Va Asteptam si mult noroc !
Bun venit in Comunitatea Onehitcs-Community
Onehitcs-Community , o comunitate mica care cu timpu si cu ajutorul membrilor si a partenerilor vom deveni o comunitate mare .
Te rugam sa te inregistrezi pentru a ne ajuta.
Va Asteptam si mult noroc !
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu

In jos 
+4
*VipEr*_dRk
*VipEr*_good
*VipEr*_aLyNNN
aNoNiMu
8 participanți
AutorMesaj
aNoNiMu
Utilizatori
Utilizatori
aNoNiMu


Varsta : 29

Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Empty
MesajSubiect: Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu   Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Icon_minitimeLun Ian 10, 2011 9:01 pm

Descriere :
Urmatorul tutorial este un ghid despre cum să schimbaţi dvs. de IP în 30 de secunde sau mai puţin. Acest lucru poate fi utilizată dacă dvs. de IP-a fost interzis de la un server de jocuri, sau dacă te dvs. de IP este blocat. Am incercat asta pe ambele XP şi 2000, şi şi a mers.

Procedee :
1. Faceţi clic pe "Start" în partea de jos, în stânga sus al ecranului
2. Faceţi clic pe "Run"
3. Tipul de la "comanda" si apasati ok
4. Acum ar trebui să fie la un MSDOS prompt de ecran.
5. De tip "ipconfig / release" la fel ca asta, şi apăsaţi "Enter"
6. Tipul de "ieşire" şi părăsi promptul de comandă
7. Faceţi clic dreapta pe "Network Places" sau "Locurile mele din reţea" de pe desktop.
8. Faceţi clic pe "proprietăţi"
9. Acum ar trebui să fie pe un ecran cu ceva cu titlul "Conexiune de reţea locală", sau ceva aproape de asta, şi, dacă aveţi o reţea cuplat, toate de alte reţele.
10. Click dreapta pe "Conexiune de reţea locală" şi faceţi clic pe "proprietăţi"
11. Faceţi dublu-clic pe "Internet Protocol (TCP / IP)" din lista de sub "General" tab
12. Faceţi clic pe "Folosiţi următoarea adresă IP" în cadrul "General" tab
13. Creaţi o adresă de IP (Nu contează ce este. Eu doar de tip 1 şi 2, până la completa i zona de sus).
14. De presă "Tab" şi ar trebui să completaţi în mod automat în "Subnet Mask" pct. implicit cu numere de telefon.
15. Apăsaţi pe butonul "OK" aici
16. Apăsaţi pe butonul "OK" din nou
17. Acum ar trebui să fie înapoi la "Conexiune de reţea locală" ecran.
18. Faceţi clic dreapta pe spate "Conexiune de reţea locală" şi du-te la proprietăţi din nou.
19. Du-te înapoi la "TCP / IP" setările
20. De această dată, selectaţi "obţine automat o adresă IP"
21. Hit "Ok"
22. Hit "Ok" din nou
23. Aveţi acum o nouă adresă IP !
Sus In jos
*VipEr*_aLyNNN
Utilizatori
Utilizatori
*VipEr*_aLyNNN


Varsta : 27

Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu   Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Icon_minitimeDum Ian 16, 2011 4:23 am

daca e sa schimbi ip te duci la providerul tau de net sau la cel care ti-a bagat net si ii zici sa ti-o schimbe Like a Star @ heaven
Sus In jos
*VipEr*_good
Utilizatori
Utilizatori
*VipEr*_good



Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu   Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Icon_minitimeDum Ian 16, 2011 6:44 am

gj :study:
Sus In jos
*VipEr*_dRk





Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu   Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Icon_minitimeDum Ian 16, 2011 7:27 am

follositor pentru codati
Sus In jos
BuNu
Utilizatori
Utilizatori




Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu   Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Icon_minitimeMar Ian 18, 2011 2:07 am

ms !
Sus In jos
deed





Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu   Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Icon_minitimeSam Ian 22, 2011 11:28 pm

3. Tipul de la "comanda" si apasati ok

Nu am inteles acest PUNCT /
Sus In jos
*VipEr*_Clau^

*VipEr*_Clau^


Varsta : 28

Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu   Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Icon_minitimeLun Apr 04, 2011 4:34 am

• Asta nu foloseste nik,merg dkt la astea de la RDS,sau alte firme de net care au Ip routabail!
• Deci nu merg la TOTI!
Sus In jos
http://claudynho96.hi5.com
vengadoR

vengadoR



Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu   Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Icon_minitimeMar Apr 10, 2012 2:34 pm

Codatii sa faca se scrie mai sus Arrow
Sus In jos
Continut sponsorizat





Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Empty
MesajSubiect: Re: Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu   Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu Icon_minitime

Sus In jos
 
Tutorial - Cum sati Schimbi Ipu
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial - Cum sati faci propriul tau Windows pe CD [Video]
» Cum sa schimbi skinurile masinilor Tutorial
» Tutorial - Cum sa schimbi numele detinatorului unui server
» Tutorial - Cum sa ai lag sub 20
» Tutorial - cum sa scri cu mouseul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Support :: Windows-
Mergi direct la: